Νοε

Πρακτικό επιτροπής αξιολόγησης προσφορών

Στο Πτελεό και στο Γραφείο του  Γυμνασίου Πτελεού, σήμερα Τρίτη 12-11-2013 και ώρα 13.00, συνεδρίασε η Επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών ταξιδιωτικών γραφείων, για την πραγματοποίηση της διδακτικής επίσκεψης των Α΄, Β΄και Γ΄ Τάξεων του σχολείου στη Γορίτσα, στις 28-11-2013, η οποία συγκροτήθηκε με απόφαση του Δ/ντή του Σχολείου.

Στη συνεδρίαση μετείχαν οι: α) Φασουράκης Περικλής, Δ/ντής του Σχολείου, ως πρόεδρος β) Μαρσουβανίδης Μιχάλης, καθηγητής κλάδου ΠΕ11 συνοδός της εκδρομής γ) Σταθάκη Φωτεινή, καθηγήτρια κλάδου ΠΕ02, συνοδός της εκδρομής δ) Μουσάκου Γιώργος, Πρόεδρος του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου του Σχολείου. Δεν υπήρχε εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων (δεν έχουν γίνει εκλογές) . Χρέη γραμματέα της επιτροπής ανατέθηκαν στο μέλος της Επιτροπής  Σταθάκη Φωτεινή.

Στην αρχή της συνεδρίασης η πρόεδρος της Επιτροπής έθεσε υπόψη των μελών: α) τις διατάξεις της παρ.2 άρθρου 14 της ΥΑ129287/Γ2/10-11-2011 β) τη σχετική προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος, η οποία αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Μαγνησίας και ζήτησε η αξιολόγηση των προσφορών να γίνει με τέτοιο τρόπο, ώστε, από αυτές που πληρούν όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις, να επιλεγεί η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη.

Στη συνέχεια η πρόεδρος, αφού παρουσίασε στα μέλη τέσσερις ( 4 ) κλειστούς φακέλους προσφορών που κατατέθηκαν εμπροθέσμως, άρχισε να αποσφραγίζει έναν έναν τους φακέλους, μονογράφοντας ταυτοχρόνως το έγγραφο της προσφοράς. Συγκεκριμένα αποσφραγίστηκαν κατά σειρά οι προσφορές των : α) MAGNESIAtravel 350 Ευρώ β) TravelPlusΚατσίμπρας Πέτρος 350 Ευρώ γ) ArtofTravelΟ.Ε  230 Ευρώ δ) Τσινουδης Τravel250 Ευρώ .

Μετά την αποσφράγιση και του τελευταίου φακέλου, τα μέλη της Επιτροπής συνέταξαν πίνακα με την προσφορά κάθε συμμετέχοντα στο διαγωνισμό, ώστε οι προσφορές να είναι  οικονομικά και ποιοτικά συγκρίσιμες.

Η Επιτροπή αξιολόγησης, αφού μελέτησε τις προσφορές και ύστερα από διαλογική συζήτηση των μελών της

Αποφασίζει ομόφωνα

Επιλέγει το ταξιδιωτικό γραφείο ArtofTravelΟ.Ε, επειδή η προσφορά του: α) πληρεί τους όρους της προκήρυξης και β) είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη.

Σύμφωνα με την παρ.2 άρθρου 14 της ΥΑ129287/Γ2/10-11-11, όσοι συμμετείχαν στο διαγωνισμό, καθώς και οι έχοντες νόμιμο δικαίωμα ενημέρωσης, μπορεί να υποβάλουν ένσταση κατά της επιλογής εντός δύο (2) ημερών από τη σύνταξη του παρόντος πρακτικού επιλογής, δηλαδή μέχρι την Πέμπτη 14-11-2013, και ώρα 13.00.

Για τούτο συντάχτηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται όπως ακολουθεί

Ο Πρόεδρος                                                                                                         Τα μέλη