Ιου
Παρουσίαση Δράσεων 2ος χρόνος Erasmus+

Το Γραμματίκειο Γυμνάσιο Πτελεού  Μαγνησίας στα πλαίσια υλοποίησης του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ERASMUS+    με τίτλο ?SAVE TODAY ? SURVIVE TOMORROW?, σας προσκαλεί στην παρουσίαση των δράσεων της 2ης χρονιάς συνεργασίας της 3ετούς σύμπραξής του με άλλες  6 εμπλεκόμενες ευρωπαϊκές χώρες. Επίσης, θα γίνει παρουσίαση  του HYDROBOT - ενός υποβρυχίου οχήματος που πραγματοποιεί μετρήσεις στο περιβάλλον, κατασκευασμένο από τους μαθητές - και στην συνέχεια θα πραγματοποιηθεί μουσική εκδήλωση από το διεθνούς φήμης μουσικό σχήμα ?Duo Melisπου απαρτίζεται  από τους μουσικούς  Susana Prieto & ΑλέξηΜουζουράκη...

τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά για την συμβολή  τους. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του Γυμνασίου Πτελεού, την Παρασκευή 10 Ιούνη 2016 και ώρα 7.30 μ.μ.  Μαθητές, γονείς, κάτοικοι, υπηρεσίες και φορείς της περιοχής μας καλούνται να γίνουν μέτοχοι των εμπειριών και αποτελεσμάτων που αποκτήθηκαν. Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους.

Σας ευχαριστούμε θερμά  ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γραμματίκειου Γυμνασίου Πτελεού